Zadaszenia basenowe- wygląd też ma znaczenie

Bez względu na to, czy jesteś na etapie budowy basenu, czy jesteś już jego szczęśliwym posiadaczem i zastanawiasz się nad pokrywą, warto się dowiedzieć jak właściwie ją dobrać. Skoro już podjąłeś decyzję o dodatkowym wyposażeniu, oznacza to, że cenisz sobie komfort. Oto kilka wskazówek. 

Jak dobrać wysokość?

Tak naprawdę istnieją trzy typy zadaszeń. To, jakie wybieramy, uzależnione jest od osobistych preferencji, zasobności portfela, ale także wielkości ogrodu. Zadaszenia wysokie dobrze wyglądają na dużej przestrzeni. Poza tym są bardzo funkcjonalne. Nie tylko zakrywają basen, ale wydzielają całą strefę basenową. Zastosowując takie rozwiązanie, z całej strefy można korzystać nawet przy niepogodzie. Innym rozwiązaniem i najczęściej wybieranym, jest zadaszenie basenowe o średniej wysokości. Ten typ zadaszenia przykrywa cały basen oraz daje możliwość swobodnego obejścia zbiornika. Trzecim rodzajem jest zadaszenie niskie. Pełnią one funkcję pokrywy, która chroni przed zanieczyszczeniami albo wypadkami. Kiedy przychodzi chęć skorzystania z basenu, pokrywę, która jest umocowana na szynach, się rozsuwa i można spokojnie się kąpać.

Taka pokrywa basenu to cena rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Korzyści z jej posiadania jest jednak bardzo wiele. Przeliczając koszt zakupu filtra do wody, czyli około 3500 zł, na jakość wody, którą mamy w basenie pod zadaszeniem, widzimy, że musimy rzadziej go wymieniać. Nie wspomnimy już o czasie, który oszczędzamy na czyszczenie niecki lub wyjawianie liści albo innych zanieczyszczeń. Zadaszenie tak naprawdę daje możliwość cieszenia się z basenu niemal w każdej chwili kiedy mamy na to ochotę. Nie musimy doznawać rozczarowania tym z powodu nienadającej się do użytku wody.

Aby zapoznać się, jakie oferujemy zadaszenia basenowe i cennik zachęcamy do zajrzenia do zakładki „Zadaszenia”, a następnie za pomocą konfiguratora skontaktować się z nami. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć także na pytania, jakie pojawiają się odnośnie do samych pokryw, jak i sposobu montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *